Rulett ametlikud reeglid

Ruleti korral keerutab edasimüüja rulettlauda ühel viisil, pall aga teistpidi. Mängijad teevad panuseid selle kohta, millisele numbrile pall maandub, kui rulettlaud peatub. See arv on võitja ning mängija, kes panustab õigesti, võidab ringi ja diiler algatab uue vooru.

Kõigil ruletilaudadel on kaks osa. Esimene osa sisaldab numbreid. Selles jaotises mängijad panustavad. Teises jaotises on pöörlevad numbrid. Numbrid algavad nullist (0) või topeltnullist (00) kuni 36. Nullid on rohelised ja muud numbrid vahelduvad musta ja punasega.

Ruleti panustamise tüübidPanuste tegemine ruletileRuleti võitja määramineMängija käitumine rulettmängude ajal
Liis Mägi
WriterLiis MägiWriter
Ruleti panustamise tüübid

Ruleti panustamise tüübid

Enamikul rulettlaudadel on mängijatel võimalus teha kahte silmapaistvat tüüpi panuseid: nii sisemised kui ka välised panused. Sisepanused hõlmavad ennustusi arvu või numbrigrupi kohta, millele mängija soovib, et pall maanduks. Seda tüüpi kihlveod võivad olla lihtsad, näiteks pall maandub tasku numbrile 3 või 20.

Välised panused pakuvad mitte numbritele, vaid millelegi muule. Siin saab mängija kihla vedada, et pall maandub paaritu või isegi tasku. Lisaks võib mängija panustada pallile, et maanduda punasele või mustale või isegi rohelisele taskule.

Ruleti panustamise tüübid
Panuste tegemine ruletile

Panuste tegemine ruletile

Kõik rulettmängus osalevad mängijad peavad enne mängu algust panustama. Diiler lubab avatud seanssi, kus mängijad paigutavad žetooni valikutele, mida nad soovivad teha. Kui iga mängija on oma panuse teinud ja kinnitanud, et see on õige, keerutab diiler kõigepealt lauda ja siis viskab palli vastupidises suunas.

Kui mängija teeb oma panuse ja diiler laua keerutab, on mäng sessioon. See fraas tähendab, et mängija ei saa oma panust tagasi tõmmata ja peab ootama vooru lõppu. Mängija võib mängust lahkuda enne järgmist vooru.

Panuste tegemine ruletile
Ruleti võitja määramine

Ruleti võitja määramine

Reeglid, kuidas rulettmängus võitjat kindlaks teha, on väga selged. Vooru võitnud mängija on panus võidunumbrile või mõnele muule mõjutavale tegurile. Kui laud keerutab, vaatab edasimüüja iga inimese panuse tulemuse suhtes üle ja kui võitja (või võitjad) selgub, kuulutab ta võitja.

Seejärel jagab diiler järgmise vooru panuseid. Kui võitjat pole saadaval, tähendab see, et kõik selle vooru mängijad kaotasid selle panuse. Diiler alustab järgmist ringi ja võtab selle eest panused.

Ruleti võitja määramine
Mängija käitumine rulettmängude ajal

Mängija käitumine rulettmängude ajal

Rulettmängus juhendavad mõned reeglid, kuidas mängijad mängu käitudes end käituma peavad. Reegel number 1 on see, et mängija ei saa panust tühistada, kui laud hakkab keerutama. Mängija peab ootama ja nägema mängu tulemust.

Lisaks saab ruletimängu ajal väljamakse teha vaid edasimüüja. Samuti on diiler ainus, kes saab puudutatud mängijate žetoone puudutada. Lõpuks, rulettmängus ei tohi ükski mängija puudutada võidunumbri markerit; ka siis mäng jätkub.

Mängija käitumine rulettmängude ajal
About the author
Liis Mägi
Liis Mägi
About

Liis Mägi, Eesti tõusev täht online-kasiinomängude lokaliseerimises, tabab mängu olemust, põimides sisse Eesti rikka kultuurialatoon. Tema lähenemine ühendab globaalse kõlapinna kohaliku hõnguga.

Send email
More posts by Liis Mägi